کابین های آسانسور پارس کارا

 

کابین آسانسور

شاید اصلی‌ترین قسمت آسانسور به شمار می‌آید که در کاربری‌های مختلف از قبیل مسافربر، بیماربر، ماشین‌بر، غذابر و … ساخته می‌شوند. که معمولاً  کیفیت یک آسانسور را از نوع ساختار و کیفیت کابین می‌سنجند. چراکه فقط اجزاء ظاهری یک آسانسور برای کاربر قابل مشاهده است که در رأس آن‌ها کابین قرار دارد و افراد از دیدی که نسبت به کابین دارند به آسانسور امتیاز می‌دهند و کیفیت آن را بررسی می‌کنند.

حال که با ملاک سنجش کیفیت آسانسور آشنا شدیم باید در نظر داشته باشیم که علاوه بر دقت و حساسیت در انتخاب موتور، تابلو ریل و … در اجراء آسانسور داریم، در انتخاب کابین نیز باید دقت زیادی نمود. علاوه بر زیبایی و تزئینات، از ساختار استراکچر مناسب، دقیق و محکمی برخوردار باشد.

ویژگی‌های کابین ‌های ساخت شرکت پارس کارا

در ابتدا  پس از نظرخواهی و دیدگاه مشتری نسبت به تزئینات، طراح یک طرح اولیه به مشتری ارائه می‌کند و پس از اعمال تغییرات مورد نظر مشتری و تأیید طرح سه بعدی ارائه شده، طرح به طور کلی تکمیل می‌گردد.

در خصوص استراکچر کابین و سازه‌های فلزی از قبیل یوک‌ها، کادر وزنه و قطعات فلزی دیگر، باید یادآورد شد که کلیه کابین‌ها بر اساس ظرفیت و کاربری آسانسور‌ها محاسبه، متریال و زخامت ورق‌ها تأیین و ساخته می‌شود. و باید یادآور شد که قیمت به هیچ عنوان در انتخاب متریال سازه و استراکچر کابین آسانسور دخیل نمی‌باشد و کلیه کابین‌ها بر اساس استاندارد و حتی بهتر ساخته می‌شند.

کلیه ساختار کابین‌ها از ابتدا با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه ساز به صورت سه بعدی طراحی می‌شند و در نهایت همه نقشه‌ها و طرح‌ها به وسیله ماشین‌الات دقیق مانند لیزر، پرس برک، CNC و دیگر  ابزارهای دقیق، به کمک افراد با تجربه و متخصص تولید و به واحد رنگ آمیزی ارسال می‌گردد.

پس از رنگ‌آمیزی قطعات به روش الکترواستاتیک قطعات  به واحد مونتاژ و تزئین فرستاده می‌شند. در این مرحله بعد از مونتاژ و تزئین کار به اتمام رسیده و پس از تأیید نهایی مشتری به محل نصب ارسال می‌گردد.

لازم بذکر است که کلیه قطعات کابین‌ها از ورق‌های سایز ۱.۵ تا ۱۶ میل به صورت تماماً پیچ و مهره‌ای ساخته می‌شند.

یوک

در این مجموعه با در نظر گرفتن ظرفیت، تعداد  طبقات و کاربری و نوع ریل گذاری برای هر کابین یوک مناسب آن طراحی و پس از شبیه‌سازی تولید می‌گردد.

یوک‌ها در انواع مختلف به صورت یک به یک با پاراشوت  یک طرفه و یوک یک به دو با پاراشوت دو طرفه که معمولاً  در این مدل آسانسور‌ها یک یا دو عدد فلکه  در یوک تهیه و نصب می‌گردد و یوک دو به یک به دو صورت مورب یا صلیبی ساخته می‌شود.

کلیه یوک‌ها از ورق ST37 با ضخامت مناسب از ۴ تا ۸ میل بسته به نوع و ظرفیت آسانسور به صورت تماماً پیچ و مهره‌ای تولید می‌گردد.